Metodické materiály

Digitalizační centrum UK pracuje na sjednocení pracovních postupů digitalizace dokumentů napříč fakultami součástmi univerzity. Metodické materiály pro různé druhy činností jsou k dispozici ke staženní po příhlášení univerzitním e-mailem a heslem na platformě Microsoft Sharepoint.


Metodika digitalizace pro fakulty a další pracoviště UK je dostupná veřejně, bez nutnosti přihlášení.


Další metodické materiály jsou k dispozici po přihlášení uživatelským jménem a heslem UK. Po kliknutí na odkaz "Získat přístup" budete přesměrováni na přihlašovací formulář a po zadání platného univerzitního e-mailu a přihlášení prostředníctvím CAS UK se vám příslušný metodický materiál zobrazí.


Metodika digitalizace pro fakulty a další pracoviště UK


Metodika digitalizace

Aktuální verze metodiky digitalizace dokumentů pro fakulty a další součásti Univerzity Karlovy. Metodika je veřejně dostupná ke stažení. Pro její zobrazení klikněte na tlačítko Otevřít.


Schéma průběhu digitalizace

Grafické znázornění průběhu digitalizace dokumentů na UK, poskytující základní přehled procesů a jejich vzájemných návazností.


Koncepce obsahu digitální knihovny Kramerius UK

Koncepční dokument shrnující zásady tvorby obsahu digitální knihovny Kramerius UK. Dokument je dostupný zaměstnancům Univerzity Karlovy po přihlášení.Poslední změna: 15. prosinec 2023 11:59 
Sdílet na: Facebook Sdílet na: Twitter
Sdílet na:  
Kontakty

Sídlo, fakturační a korespondenční adresa:

Univerzita Karlova

Ústřední knihovna

Ovocný trh 560/5

116 36 Praha 1


Adresa pracoviště:

José Martího 2 (2. patro)

162 00 Praha 6


Zobrazit na mapě


E-mail:


Centrum

Vznik Digitalizačního centra UK byl podpořen z projektu Vytvoření infrastruktury pro Centrum e-learningu (reg. č.: CZ.02.2.67/0.0/0.0/16_016/0002301), digitalizace studijní literatury je podpořena z projektu Zvýšení kvality vzdělávání na UK a jeho relevance pro potřeby trhu práce (CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_015/0002362).


O webu

Není-li uvedeno jinak, obsah na tomto webu je licencován pod Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní

(CC BY-SA 4.0).